729 972 162kontakt@jozekwie.plfacebook

Szybkie wyszukiwanie

Najszybszym sposobem wyszukiwania ogłoszeń jest użycie „lupki” widocznej w górnej części strony głównej. Pozwala ona na wyszukanie żądanej frazy w kategoriach, tytułach i treściach ogłoszeń.

Na komputerze:

Na telefonie:

Należy kliknąć na tekście „szybkie wyszukiwanie” i rozpocząć wpisywanie szukanego słowa kluczowego. Poniższy przykład ilustruje wpisanie frazy „serwi” w wyszukiwarce:

UWAGA! Szybka wyszukiwarka jest dynamiczna i wyniki jej wyszukiwania mogą zmieniać się po wpisaniu każdego następnego znaku.

Wyszukiwanie zaawansowane

Na stronie głównej znajduje się wyszukiwarka, która pozwala na znalezienie szukanego ogłoszenia według bardziej szczegółowych kryteriów niż szybka wyszukiwarka. W pierwszym kroku należy kliknąć w klawisz wyboru działu (Usługi, Gastronomia, Handel lub Nieruchomości). Następnie w okienku “Wszystkie kategorie” należy wskazać kategorię, w której szuka się ogłoszenia (jeżeli jest określona). W ostatnim kroku należy wpisać szukaną frazę w okienku “Czego szukasz”. W poniższym przykładzie wyszukano serwisy ogrodowe zajmujące się trawnikami.

Po kliknięciu w przycisk “Znajdź” wyniki wyszukiwania ukażą się w nowym oknie.

W oknie wyników widać, ile ogłoszeń spełnia kryteria wyszukiwania (znaleziono – 2) i w jaki sposób są wyświetlone (Najnowsze lub Losowo). W lewej górnej części okna, można wybrać wyszukiwanie i sortowanie wyników wg udogodnień np. wyszukać te ogłoszenia, gdzie firmy akceptują płatności kartą kredytową, lub są miejscem przyjaznym dla niepełnosprawnych itp.

Wygląd i funkcje wizytówki

UWAGA! Informacje widoczne na wizytówkach mogą się różnić. Ich zawartość jest uzależniona od informacji podanych przez reklamodawcę.

Obok nazwy firmy znajduje się przycisk “Zadzwoń”. Jest on przydatny w przypadku oglądania wizytówki w smartfonie, pozwalając szybko wybrać numer do reklamodawcy.

Poniżej głównego zdjęcia (jeżeli zostało dodane do wizytówki) znajdują się następujące przyciski:

Jak dojechać – jego wybranie otwiera nową kartę z Mapami Google i zaznaczoną trasą dojazdu z obecnej lokalizacji.

Udostępnij – otwiera małe okno z przyciskami pozwalającymi na udostępnienie wizytówki w niektórych serwisach społecznościowych lub skopiowanie linku do ogłoszenia, który można wysłać lub wkleić w wiadomości bądź komentarzu.

Zgłoś do admina – służy do przesłania komentarza do wizytówki do administratora strony.

Strona www – przycisk otwiera nowe okno ze stroną www reklamodawcy.

Wyślij e-mail – służy do wysyłania wiadomości do reklamodawcy poprzez klienta poczty używanego przez użytkownika.

W dalszej części znajdują się szczegółowe informacje, które podał reklamodawca: opis działalności, szczegóły kontaktowe, godziny pracy, zdjęcia, mapka z lokalizacją, udogodnienia oraz link (lub linki) do mediów społecznościowych. Ich znaczenie jest intuicyjne.

Na samym dole strony znajduje się okno kontaktu z reklamodawcą. Służy ono do szybkiego wysłania wiadomości do reklamodawcy, bezpośrednio ze strony jego wizytówki.